TAO 3.1.0-sprint15 - en to lb-LU translation catalogue (43 entries)

en: An error occured during user deletion
lb-LU: Während dem Läschen vum User gouf et e Fehler

en: Create
lb-LU: Erstellen

en: CSV Options
lb-LU: CSV optiounen

en: Current language
lb-LU: Aktuell Sprooch

en: Data language
lb-LU: Daten Sprooch

en: Filtering mode
lb-LU: Filtermodus

en: Interface language
lb-LU: Interface Sprooch

en: Invalid field length
lb-LU: Ongëlteg Datenfeld Längt

en: Invalid file type!
lb-LU: Ongëltegen Dateityp!

en: Language
lb-LU: Sprooch

en: List
lb-LU: Lëscht

en: Manage data list
lb-LU: Daten Lëschten verwalten

en: My settings
lb-LU: Meng Astellungen

en: New password
lb-LU: Neit Passwuert

en: Old Password
lb-LU: Aalt Passwuert

en: Password
lb-LU: PAsswuert

en: Password *
lb-LU: Passwuert *

en: Please confirm deletion
lb-LU: Wirklech Läschen?

en: Please confirm property deletion!
lb-LU: W.e.g. konfirméiert d'Läschen vun der Proprietéit

en: Please confirm user deletion
lb-LU: W.e.g. konfirméiert Läschen vum User

en: Remove
lb-LU: Ewech huelen

en: Rename
lb-LU: Embenennen

en: Repeat new password
lb-LU: Neit Passwuert widerhuelen

en: Repeat password *
lb-LU: Passwuert * wiederhuelen

en: Resource saved
lb-LU: Ressource gespaichert

en: Right click the tree to manage your lists
lb-LU: Macht een Rietsklick op den Baam fier aer Lëschten ze verwalten

en: Save
lb-LU: Späicheren

en: Search
lb-LU: Sichen

en: select
lb-LU: auswielen

en: Select a language
lb-LU: Sprooch auswielen

en: Selection saved successfully
lb-LU: Auswiel erfollegraich gespaichert

en: Settings
lb-LU: Astellungen

en: This field is too long
lb-LU: Dëst Datenfeld as ze laang

en: This field is too short
lb-LU: Dëst Datenfeld as ze kuerz

en: Translate
lb-LU: Iwersetzen

en: Translate to
lb-LU: Iwersetzen no

en: Translation parameters
lb-LU: Iwersetzungsparameter

en: Translation saved
lb-LU: Iwersetzung gespaichert

en: Type
lb-LU: Typ

en: User added
lb-LU: User dobeigesaat

en: User deleted successfully
lb-LU: User erfollegraich geläscht

en: User saved
lb-LU: User gespaichert

en: Users
lb-LU: Useren
