TAO 3.1.0-sprint15 - en to sv-SE translation catalogue (89 entries)

en: Access denied. Please renew your authentication!
sv-SE: Åtkomst nekad

en: Actions
sv-SE: Funktioner

en: Add
sv-SE: Lägg till

en: Add a user
sv-SE: Lägg till en användare

en: Advanced Mode
sv-SE: Avancerad metod

en: An error occured during user deletion
sv-SE: Ett fel uppstod när användare skulle tas bort

en: Authoring
sv-SE: Författa

en: Browse
sv-SE: Bläddra

en: Cancel
sv-SE: Avsluta

en: Change the password
sv-SE: Ändra lösenord

en: class selected
sv-SE: klass vald

en: Column
sv-SE: Kolumn

en: Create
sv-SE: Skapa

en: CSV Options
sv-SE: CVS Val

en: Current language
sv-SE: Aktuellt språk

en: Data imported successfully
sv-SE: Data framgångsrikt importerat

en: Data Language
sv-SE: Dataspråk

en: Data language
sv-SE: Dataspråk

en: Delete
sv-SE: Radera

en: Don't set
sv-SE: Fastställ ej

en: Download
sv-SE: Ladda ner

en: Edit
sv-SE: Redigera

en: Edit a user
sv-SE: Redigera en användare

en: Element
sv-SE: Beståndsdel

en: Error
sv-SE: Fel

en: Error during file import
sv-SE: Fel under filimport

en: Exclusive (OR)
sv-SE: Exklusive (ELLER)

en: Export
sv-SE: Exportera

en: File
sv-SE: Fil

en: File name
sv-SE: Filnamn

en: Filtering mode
sv-SE: Filtreringsmetod

en: Inclusive (AND)
sv-SE: Inklusive (OCH)

en: Interface Language
sv-SE: Gränssnittsspråk

en: Interface language
sv-SE: Gränssnittsspråk

en: Invalid field length
sv-SE: Ogilitigt fältlängd

en: Invalid file type!
sv-SE: Ogiltig filtyp

en: Invalid login or password. Please try again.
sv-SE: Inget konto matchar den angivna inloggningen/lösenordet

en: Label
sv-SE: Etikett

en: Language
sv-SE: Språk

en: List
sv-SE: Lista

en: Login
sv-SE: Inloggning

en: Manage data list
sv-SE: Hantera datalista

en: Manage users
sv-SE: Hantera användare

en: Map the properties to the CSV columns
sv-SE: Kartlägg egenskaper hos CSV-kolumner

en: Move to
sv-SE: Flytta till

en: My settings
sv-SE: Mina inställningar

en: Name
sv-SE: Namn

en: New password
sv-SE: Nytt lösenord

en: Next
sv-SE: Nästa

en: Nothing imported
sv-SE: Inget importerat

en: Number of elements
sv-SE: Antal beståndsdelar

en: Old Password
sv-SE: Gammalt lösenord

en: Password
sv-SE: Lösenord

en: Password *
sv-SE: Lösenord *

en: Please confirm deletion
sv-SE: Vill du verkligen radera?

en: Please confirm property deletion!
sv-SE: Vill du verkligen radera egenskap?

en: Please confirm user deletion
sv-SE: Vill du verkligen radera användare?

en: Remove
sv-SE: Ta bort

en: Rename
sv-SE: Döp om

en: Repeat new password
sv-SE: Upprepa det nya lösenordet

en: Repeat password *
sv-SE: Upprepa lösenordet *

en: Resource saved
sv-SE: Resurs sparad

en: Right click the tree to manage your lists
sv-SE: Högerklicka på trädstrukturen för att hantera din lista

en: Save
sv-SE: Spara

en: Search
sv-SE: Sök

en: select
sv-SE: välj

en: Select
sv-SE: Välj

en: Select a language
sv-SE: Välj språk

en: Select the element destination
sv-SE: Välj destination för elementetet

en: selected
sv-SE: vald

en: Selected file:
sv-SE: Vald fil

en: Selection saved successfully
sv-SE: Urval framgångsrikt sparat

en: Settings
sv-SE: Inställningar

en: Simple Mode
sv-SE: Enkel metod

en: Supported export formats
sv-SE: Stödda exportformat

en: The value of this field must be an integer
sv-SE: Värdet i detta fält måste vara ett heltal

en: This field is too long
sv-SE: Fältet är för långt

en: This field is too short
sv-SE: Fältet ät för kort

en: Translate
sv-SE: Översätt

en: Translate to
sv-SE: Översätt till

en: Translation parameters
sv-SE: Översätt parametrar

en: Translation saved
sv-SE: Översättnig sparad

en: Type
sv-SE: Skriv

en: Upload
sv-SE: Ladda upp

en: Upload File
sv-SE: Ladda upp fil

en: User added
sv-SE: Användare tillagd

en: User deleted successfully
sv-SE: Användare framgångsrikt borttagen

en: User saved
sv-SE: Användare sparad

en: Users
sv-SE: Användare
