TAO 3.2.0-sprint42 - en to es-ES translation catalogue (49 entries)

en: %1$s - item %2$s/%3$s
es-ES: %1$s - ítem %2$s/%3$s

en: already authorized
es-ES: Ya autorizado

en: Assessment has been paused due to attempt to switch to another window/tab.
es-ES: La prueba se ha detenido debido a un intento de cambiar a otra ventana/pestaña.

en: Authorized but not started
es-ES: Autorizado, pero no empezado

en: Authorized, you may proceed
es-ES: Autorizado, Ud. puede proceder

en: Available
es-ES: Disponible

en: Awaiting
es-ES: Esperando

en: Back
es-ES: Atrás

en: Cancel
es-ES: Cancelar

en: cancel
es-ES: cancelar

en: date
es-ES: fecha

en: Date
es-ES: Fecha

en: Delete
es-ES: eliminar

en: is already paused
es-ES: ya en pausa

en: is completed
es-ES: está completo

en: is paused
es-ES: en pausa

en: is terminated
es-ES: terminado

en: Loading
es-ES: Cargando

en: Login
es-ES: Inicio de sesión

en: Logout
es-ES: Cerrar la sesión

en: minutes
es-ES: minutos

en: Please wait, authorization in process ...
es-ES: Espere por favor autorización en proceso ...

en: Please, make your selection
es-ES: Por favor, haga su selección

en: Proceed
es-ES: Proceda

en: Refresh
es-ES: Recargue

en: Refresh the page
es-ES: Recargue la página

en: Resume Test
es-ES: Continuar la prueba

en: Something went wrong ...
es-ES: Algo salió mal ...

en: Start
es-ES: Empezar

en: All rights reserved.
es-ES: Todos los derechos reservados.

en: Available
es-ES: Disponible

en: Close this prompt
es-ES: Cerrar esta instrucción

en: Enter full screen
es-ES: Ingresar en pantalla completa

en: Exit
es-ES: Salir

en: Guest access
es-ES: Acceso de invitados

en: In progress
es-ES: En progreso

en: Logout
es-ES: Cierre de sesión

en: My Tests
es-ES: Mis exámenes

en: Resume
es-ES: Reanudar

en: Start
es-ES: Empezar

en: Started at %s
es-ES: Comenzó a las %s

en: Take or continue a test.
es-ES: Hacer o continuar una prueba.

en: TAO - An Open and Versatile Computer-Based Assessment Platform
es-ES: TAO_ Una Plataforma de Evaluación Abierta y Versátil Basada en Computador

en: TAO Delivery Server
es-ES: Servidor de Entreda TAO

en: TAO Guest Access
es-ES: Acceso de invitados TAO

en: Test-Takers
es-ES: Examinandos

en: This test needs to be taken in full screen mode
es-ES: Esta prueba debe tomarse en modo de pantalla completa

en: This test needs to be taken in full screen mode (%s).
es-ES: Esta prueba debe tomarse en modo de pantalla completa (%s).

en: You are no longer allowed to take this test
es-ES: Ya no tiene permiso para tomar esta prueba
