TAO 3.2.0-sprint39 - en to fr-FR translation catalogue (14 entries)

en: %d characters allowed
fr-FR: %d caractères autorisés

en: -- Any kind of file --
fr-FR: Tout type de fichier

en: A choice must be selected
fr-FR: Un choix doit être selectionné

en: Add
fr-FR: Ajouter

en: Current value:
fr-FR: Valeur actuelle :

en: leave empty
fr-FR: laisser vide

en: Max Length
fr-FR: Longueur maximale

en: Max length
fr-FR: Longueur maximale

en: Maximum number of choices reached.
fr-FR: Nombre de choix maximum atteint

en: No
fr-FR: Non

en: select a choice
fr-FR: choisir une option

en: Select a choice from a drop-down list.
fr-FR: choisir une option de la liste

en: Shuffle choices
fr-FR: Mélanger les choix

en: This is not a valid answer
fr-FR: Cette réponse n'est pas valide
