TAO 3.2.0-sprint52 - en to pt-PT translation catalogue (16 entries)

en: A qti testpackage
pt-PT: Pacote de teste QTI

en: Add the source file
pt-PT: Adicionar ficheiro font

en: An item involved in the test cannot be read or is not QTI compliant.
pt-PT: Um item envolvido no teste não pode ser lido ou não está em conformidade com QTI

en: An item involved in the test cannot be written.
pt-PT: Um item envolvido no teste não pode ser escrito

en: An unknown error occured while compiling QTI test '%s'.
pt-PT: Um erro desconhecido ocorreu quando compilava teste QTI '%s'.

en: Error
pt-PT: Erro

en: Error during file import
pt-PT: Erro durante a importação do ficheiro

en: Import
pt-PT: Importar

en: No more attempts allowed for item "%s".
pt-PT: Não tem mais tentativas para o item '%s'

en: Non Linear
pt-PT: Não linear

en: Save
pt-PT: Guardar

en: Shuffle
pt-PT: Baralhar

en: Simultaneous
pt-PT: Simultâneo

en: Test
pt-PT: Teste

en: The QTI test could not be retrieved correctly.
pt-PT: O teste QTI não pode ser carregado correctamente.

en: The QTI-XML test could not be written correctly.
pt-PT: O teste QTI-XML não pode ser escrito correctamente.
